Dvojkajaku Gelle / Vlček ve finále poslední, zlato pro Maďarsko

LONDÝN – Slovenský dvojkajaku ve složení Peter Gelly a Erik Vlček obsadil ve finále kategorie K2 na 1000 metrů poslední osmé místo. Do finálových závodů nastoupili v dráze s číslem 6, po levé ruce měli Slováci Němců, vpravo Austrálii. Zlaté medaile si v mimořádně dramatickém závěru vybojovali Maďaři Rudolf Dombås a Roland Kökény.

Úřadující mistři Evropy triumfovali před portugalskou dvojicí Fernando Pimenta, Emanuel Silva, bronz vybojovali Němci Martin Hollstein s Andreasem Ihlem. Slovenská Kádvojka přišla do cíle s téměř třísekundovou ztrátou na Maďarů.

Gelly s Vlček vůbec nevyšel start a už po úvodní 250-ce ztrácely na medailové pozice.Ani v druhé polovině trati se úřadujícím mistrem světa ze Szegedu nepodařilo vystupňovat tempo a nakonec klesly na osmou pozici.

Gelle s Vlček tak poprvé na vrcholném akcí nezískali medaili. Loni na ME v Bělehradě při společné premiéře získali stříbro na neolympijských pětistovce, na letošních ME v Záhřebu skončili na kilometru bronzoví.

“Nebyla to naše jízda. Sám nevím, co se mohlo stát . Už být na olympiádě ve finále je dobrý výsledek. Neříkám však, že jsme měli nižší ambice. Soupeři nám na celé trati utíkali. Pokoušeli jsme se nastoupit, chvíli jsme to drželi, ale pak jsme opět padli dozadu. je to sport, s něčím takovým třeba počítat.Spoléhám, že jízda v čtyřce bude lepší, “ zhodnotil finále Erik Vlček.

Jeho kolega z lodi Peter Gelly se spoléhal na závěrečný finiš, ale ten nepřišel: “Chtěli jsme nastoupit, ale jako kdybychom se neuměli pohnout kupředu. Bylo to jen jakési bouchání do vody, nešlo nám to. Nemáme svůj den. Nyní musíme rychle regenerovat a připravovat se na zítra a K4. “

Gelle s Vlček ještě budou mít šanci zabojovat o medaili ve čtvrtečním finále K4 na 1000 m, kde se představí společně s Martinem Jankovce a Jurajem Tarra.

K2 na 1000 m: 1. Rudolf Dombas, Roland Kökény (Maď.) 3: 09,646, 2. Fernando Pimenta, Emanuel Silva (Port .) 3: 09,699, 3. Martin Hollstein, Andreas Ihle (Nem.) 3: 10,117, 4.Dave Smith, Ken Wallace (Austr.) 3: 11,456, 5. Markus Oscarsson, Henrik Nilsson (Švéd.) 3: 11,803, 6. Ilja Medwedev, Anton Rjachov (Rus.) 3: 12,047, 7. Darryl Fitzgerald, Steven Ferguson (N. Zéland) 3: 12,117, 8. Peter Gelly, Erik VLČEK (SR) 3: 12,519