Európske koeficienty po pohárovom týždni (5)

Hneď z niekoľkých pohľadov je pre český futbal zaujímavá práve prebiehajúcej pohárová sezóna. Druhýkrát v rade trojnásobná účasť v Európskej lige spojená s trojnásobnou konfrontáciou s talianskym futbalom, zatiaľ úspešný boj o výbornú jedenástu priečku v päťročnom poradí, ale aj vyčkávanie, či sa majster prebiehajúceho ročníka českej ligy dostane priamo do základnej skupiny Ligy majstrov v sezóne 2017/2018 .

To by nastalo v prípade, že sa víťazi LM aj EL z tejto sezóny kvalifikujú priamo do základných skupín LM z domácej súťaže. Na to si však budeme musieť počkať až na koniec mája, dovtedy sledujeme ročník priebežne po jednotlivých hracích kolách. A po tom druhom sa opäť potvrdila španielska dominancie, ku ktorej sa pridala Anglicka.Kluby z Primera Division aj Premier League neprehrali ani raz. Výbornú bilanciu Taliansko pokazili iba dve nečakané porážky, najhoršie na tom však z elitných súťaží bolo tentoraz Nemecko.

Pripomeňme, že výsledky z aktuálnej sezóny zavŕši poradí národných koeficientov za päťročnicu 12/13 – 16/17, ktorá je určujúce pre nasadzovanie do európskych pohárov v sezóne 2018/2019. Presná podoba formátu však zatiaľ ešte nie je známa. Pravdepodobné je kontroverzný posilnenie dominancie štyroch najlepších európskych súťaží, čo môže viesť k zrušeniu istoty základnej skupiny LM pre majstra krajiny na 11. a 12.priečke. Český posun práve na tieto priečky teda ešte istú účasť v LM v sezóne 2018/2019 zaručiť nemusí.

Najlepší štvorica

Aj druhé kolo základných skupín ovládlo Španielsko so ziskom 1.714 za bilanciu piatich prehier a dvoch remíz v siedmich stretnutiach (5-2-0). Táto bilancia je o to cennejší, že jej kluby PD dosiahli aj v náročnom trojboji s nemeckými klubmi. Atlético doma prehralo Bayern, Real remizoval v Dortmunde a Barcelona zvíťazila v Mönchengladbachu. Neuveriteľný náskok Španielska v päťročnom poradí dosahuje viac ako 20 bodov.

Práve stretnutie so španielskymi giganty viedlo k neuspokojivej bilancii Nemecka (zisk 0.857, 2-2-2). Spomínané neúspechy v LM napravila až dvojice Schalke, Mainz vo štvrtkovej EL.Aj tak však má nemecká Bundesliga na druhom mieste v päťročnom súčte relatívne slušný náskok pred prenasledovateľmi.

Skvele si tento rok zatiaľ vedie aj Anglicko (zisk 1.429, bilancia 4-2-0) . Na trápenie niektorých klubov v LM v posledných sezónach (Manchester United, Liverpool, Chelsea, Manchester City), zakončených dokonca nepostupem, to zatiaľ nevyzerá. Svoju úlohu dobre zvláda aj majstrovský Leicester, zaváhanie z prvého kola napravil Tottenham, lepší výkon i výsledok predviedol Arsenal a aj napriek prvú stratu v sezóne má zatiaľ všetko vo svojich rukách Manchester City. Ovšem nadchádzajúce dvojnásobný súboj s Barcelonou bude zaujímavý.

Nebyť dvoch štvrtkových výpadkov v EL, veľmi kladne by z druhého kola vyšla aj Taliansko (zisk 1.333, bilancia 4-0-2).Juventus s Neapolom zatiaľ kraľuje svojim skupinám v LM, rovnako sú na tom aj Fiorentina a AS Rím v EL. Vo vyrovnanej skupine sa bude o postup trhať aj Sassuolo. Tento štart zaručuje Serii A rozhodne dobré vyhliadky do zvyšku sezóny. Sklamaním je tak iba Inter, ktorý k českej radosti (s výnimkou tých, ktorí inému, než svojmu klubu neželajú ani v pohároch) podľahol po prvej blamáži s izraelským tímom aj na Letnej a do dvojzápasu sa Southamptonom ide s nulou na konte.

Zaujímavé porovnanie poskytuje pohľad na priamu konfrontáciu tímov Španielska, Nemecka, Anglicka a Talianska.V druhom hracom kole došlo na vyššie zmienené tri súboje španielskych a nemeckých tímov, z ktorých vyšla jednoznačne lepšie La Liga.

Hneď z niekoľkých pohľadov je pre český futbal zaujímavá práve prebiehajúcej pohárová sezóna. Druhýkrát v rade trojnásobná účasť v Európskej lige spojená s trojnásobnou konfrontáciou s talianskym futbalom, zatiaľ úspešný boj o výbornú jedenástu priečku v päťročnom poradí, ale aj vyčkávanie, či sa majster prebiehajúceho ročníka českej ligy dostane priamo do základnej skupiny Ligy majstrov v sezóne 2017/2018 .

To by nastalo v prípade, že sa víťazi LM aj EL z tejto sezóny kvalifikujú priamo do základných skupín LM z domácej súťaže.Na to si však budeme musieť počkať až na koniec mája, dovtedy sledujeme ročník priebežne po jednotlivých hracích kolách. A po tom druhom sa opäť potvrdila španielska dominancie, ku ktorej sa pridala Anglicka. Kluby z Primera Division aj Premier League neprehrali ani raz. Výbornú bilanciu Taliansko pokazili iba dve nečakané porážky, najhoršie na tom však z elitných súťaží bolo tentoraz Nemecko.

Pripomeňme, že výsledky z aktuálnej sezóny zavŕši poradí národných koeficientov za päťročnicu 12/13 – 16/17, ktorá je určujúce pre nasadzovanie do európskych pohárov v sezóne 2018/2019. Presná podoba formátu však zatiaľ ešte nie je známa.Pravdepodobné je kontroverzný posilnenie dominancie štyroch najlepších európskych súťaží, čo môže viesť k zrušeniu istoty základnej skupiny LM pre majstra krajiny na 11. a 12. priečke. Český posun práve na tieto priečky teda ešte istú účasť v LM v sezóne 2018/2019 zaručiť nemusí.

Najlepší štvorica

Aj druhé kolo základných skupín ovládlo Španielsko so ziskom 1.714 za bilanciu piatich prehier a dvoch remíz v siedmich stretnutiach (5-2-0). Táto bilancia je o to cennejší, že jej kluby PD dosiahli aj v náročnom trojboji s nemeckými klubmi. Atlético doma prehralo Bayern, Real remizoval v Dortmunde a Barcelona zvíťazila v Mönchengladbachu.Neuveriteľný náskok Španielska v päťročnom poradí dosahuje viac ako 20 bodov.

Práve stretnutie so španielskymi giganty viedlo k neuspokojivej bilancii Nemecka (zisk 0.857, 2-2-2). Spomínané neúspechy v LM napravila až dvojice Schalke, Mainz vo štvrtkovej EL. Aj tak však má nemecká Bundesliga na druhom mieste v päťročnom súčte relatívne slušný náskok pred prenasledovateľmi.

Skvele si tento rok zatiaľ vedie aj Anglicko (zisk 1.429, bilancia 4-2-0) . Na trápenie niektorých klubov v LM v posledných sezónach (Manchester United, Liverpool, Chelsea, Manchester City), zakončených dokonca nepostupem, to zatiaľ nevyzerá.Svoju úlohu dobre zvláda aj majstrovský Leicester, zaváhanie z prvého kola napravil Tottenham, lepší výkon i výsledok predviedol Arsenal a aj napriek prvú stratu v sezóne má zatiaľ všetko vo svojich rukách Manchester City. Ovšem nadchádzajúce dvojnásobný súboj s Barcelonou bude zaujímavý.

Nebyť dvoch štvrtkových výpadkov v EL, veľmi kladne by z druhého kola vyšla aj Taliansko (zisk 1.333, bilancia 4-0-2). Juventus s Neapolom zatiaľ kraľuje svojim skupinám v LM, rovnako sú na tom aj Fiorentina a AS Rím v EL. Vo vyrovnanej skupine sa bude o postup trhať aj Sassuolo. Tento štart zaručuje Serii A rozhodne dobré vyhliadky do zvyšku sezóny.Sklamaním je tak iba Inter, ktorý k českej radosti (s výnimkou tých, ktorí inému, než svojmu klubu neželajú ani v pohároch) podľahol po prvej blamáži s izraelským tímom aj na Letnej a do dvojzápasu sa Southamptonom ide s nulou na konte.

Zaujímavé porovnanie poskytuje pohľad na priamu konfrontáciu tímov Španielska, Nemecka, Anglicka a Talianska. V druhom hracom kole došlo na vyššie zmienené tri súboje španielskych a nemeckých tímov, z ktorých vyšla jednoznačne lepšie La Liga.

Viac informácií o detskom nábytku: Detský nábytok, ktorý tu kúpite