Fotka Košice se přiblížila k šampionům Lige: V Rakousku získali důležitý triumf

KLAGENFURT – Hokejisté HC Košice porazili vítězství o své druhé místo ve skupině KAC Klagenfurt, která získala 3-2. Rozhodující gól vstřelil méně než tři minuty před koncem hry dvou hráčů Jakuba Suju. Přední slovenský šampión učinil důležitý krok kupředu a potvrdil ho ve finálovém utkání doma proti Klagenfurtu ve čtvrtek 3.září (o 18.00 h).

Košičané začali aktivně, v úvodu se sice nejdříve museli bránit při vyloučení Philippa, ale pak vrhli síly do útoku av 5.minutě se ujali vedení po gólu Lelkes, který pohotově dorazil do sítě puk po dělovce Jenčíka. Domácí tým kopl, Klagenfurt se pak ujal iniciativy a vyrazil v 10. minutě. Puk se blížil k rozvinutému Kapstadovi. Hráči KAC pálili z každé pozice a téměř se jim podařilo skóre i otočit, ale proti byl brankář Melicherčík, který svůj tým výrazně podržel.

Druhá událost také přinesla spoustu zajímavého hokeje a mnoho zajímavých situací. V 29.

minutě se zranil brankář Košic Melicherčík, jehož  mezi tyčemi nahradil Riečický. O dvě minuty později se “oceláři” dostali do vedení podruhé, když stříleli Biceka nalevo. Opět však dlouho netrpěli na 35 let.minutě si nerozuměli v obraně, puk nabídli přímo Setzinger a ten trefil výstavně pod horní tyč.

Ve třetí třetině pokračoval svižný hokej, dobré příležitosti nevyužili domácí Nordqvist a jednak Sojčík. V 55. minutě měl gól na hokejce Thomas počkat, ale zahřmělo na druhé straně. V 57. minutě putovala na trestnou lavici najednou domácí dvojice Kapstadt – Harand a Košičané přesilovku o dva hráče využili – z dorážky skóroval Suja. Hráči Klagenfurtu závěr psychicky nezvládli, hostí neustále atakovaly, prezentovali se několika surovými zákroky a na ledě se množily šarvátky.Oremus svěřenci však závěrečný tlak ustálí a připsali si cenné vítězství.

Peter Oremus, trenér HC Košice: “Věděli jsme, že dnešní zápas je pro nás velmi důležitý a už od začátku jsme šli za vítězstvím. To jsme zvládli a musím říct, že podle mě zcela zaslouženě. Domácí si sice vytvářeli tlak, ale do vedení jsme vždy šli my a nakonec jsme ho v závěru i dokázali udržet. Na ledě jsme během celých šedesáti minut předvedli velkou odhodlanost a nechali jsme tam své srdíčko, takže tři body jsou zasloužené. V závěru ještě domácí chtěli se zápasem něco udělat, chtěli, abychom se s nimi poprali a abychom byli na druhé straně, ale my jsme odolní a vydrželi jsme i jejich power play.Tyto momenty nás dobíjejí a posouvají dopředu. ”

Jakub Suja, útočník HC Košice a autor vítězného gólu (v zápase 1 + 1): ” Měli jsme za sebou těžký zápas v Mnichově, po kterém jsme museli cestovat do Rakouska, což nám trochu ubralo síly, ale i přesto jsme bojovali až do konce. Klobouk dolů před chlapci pro demonstrovaný boj. Rozhodující gól jsem dal sice já a byl to jeden z mých nejdůležitějších gólů za Košice, ale vyplynulo to ze hry. Kdokoli jiný by mohl dát, protože jsme měli šanci. Získali jsme tři body a to je nejdůležitější. ”

1. Mnichov 3 3 0 0 0 9: 3 9
2. Košice 3 1 0 0 2 5 : 7 3
3. Klagenfurt 2 0 0 0 1 3: 7 0