Košice potvrdili post lídra hladkým vítězstvím nad dvacítkou

KOŠICE – Brankář hostů se zapotil už ve 4. minutě při zakončení Jenčíka, ale o dvě minuty později ho překonal střelou těsně nad ledem Konečný – 1: 0.

Vedení Košic mohl navýšit v 9. minutě Bartoš, ale sám v úniku Sabo nepřekonal. Slovenská hráči do 20 let nebezpečně pohrozili v 10. minutě, když během přesilové hry tvrdě pálil Horanský. Bokroš svěřenci hýřili aktivitou iv dalších minutách a během druhé početné výhody nejprve Hylák v 15. minutě vychytal Gachulineca, ale o několik sekund později ho už překonal Luža – 1: 1.Dvě minuty před koncem úvodní dvacetiminutovky mohl “ocelářů” poslat znovu do vedení Jenčík, ale ani na dvakrát neprepasíroval puk za Sabol záda.

Druhou třetinu začali aktivněji hosté, neprosadily se av 25. minutě pykal. Sojčík se dostal k vyraženému puku po střele Chovana a polehounku skóroval – 2: 1. “Dvadsiatkári” kontrovali v 29. minutě střelami Reháka a Tibenského, Riečický si s nimi poradil. “Oceláři” stejnou mincí v 31. minutě, ale Spilar z dobrých pozici ani na dvakrát Sabo nepřekonal. Ten si o minutu později poradil i ze zakončením Sojčík a Bartoše. Košičané si vytvořili tlak, ale paradoxně inkasovali po ojedinělém protiútoku soupeře, když Horanský našel před brankou volného Rzavského a ten se nespletl – 2: 2.Domácí hráči odpověděli v přesilové hře, když před Sabol prosadil Bartoš – 3: 2. Vzápětí předvedl únik Spilar a zvýšil už na 4: 2.

Již po několika sekundách třetího dějství trefil pravou tyč Sabolová branky Bartoš a vzápětí se dostal i do dalšího zakončení, stav se však nezměnil. V 44. minutě našel Jenčík pěknou přihrávkou Paseka, ale ten zblízka nebyl úspěšný. O tři minuty později se sám tváří v tvář hostujícímu gólmanovi ocitl Slovák, jeho blafák zůstal bez gólového efektu. V dalším průběhu už diváci gól neviděli přes více střeleckým pokusům.

HC Košice – HK Orange 20 4: 2 (1: 1, 3: 1, 0: 0)
Branky: 6. Konečný, 25. Sojčík, 36. Bartoš, 36. Spilar – 16. Luža, 34. Rzavský. Rozhodčí: Stano – Bogdaň, M.Korba, vyloučení: 4: 4 Využití: 1: 1, oslabení: 0: 0, 2547 diváků.

Pavel Zůbek (asistent trenéra Košic): “Byl to bojovný zápas. dvacítka potvrdila dosavadní kvalitní výkony v extralize. Nedokázali jsme se od soupeře gólově odtrhnout. jsme rádi, že jsme si připsali povinné vítězství. ”

Ernest Bokroš (trenér HK Orange 20): “Domácí tým nás velmi dobře prověřil v defenzivě. Obránci dostali zabrat jako v žádném dosavadním setkání v extralize. Bylo dobré, že jsme byli jen čtyřikrát vyloučeni a těší mě, že jsme v jednom případě využili i přesilovku na vstřelení gólu. ”