Odkaz Slovanu do NHL: Na Januse zapomeňte!

BRATISLAVA – Loňská opora v brance Slovanu Bratislava Jaroslav Janus se prozatím do NHL nechystá. Ačkoliv manažer Tampa Bay Lightnings, tedy klubu, který ho draftoval, projevil zájem o třiadvacetiletého reprezentanta, nic to nemění na situaci, že bude brankářskou jedničkou modrých iv následující sezóně.


Maroš Krajčí ze Slovanu Bratislava to pro Sport SportovníNoviny.cz potvrdil.Zároveň dodal, že ho nikdo ze zmíněného zámořského klubu nekontaktoval.

< b> “Jaro Janus má podepsanou řádnou smlouvu do 30.dubna 2014. Mezi NHL a KHL existuje memorandum, podle kterého si obě ligy vzájemně respektují kontrakty uzavřené s kluby působícími v jednotlivých soutěžích. I proto se po skončení lockout v lednu museli do NHL vrátit například Višňovský, Malkin, zda někteří jiní hráči, kterým se jinak v KHL líbilo, “ vysvětluje Krajčí důvod, proč Janus bude určitě v nadcházející sezóně chytat v Bratislavě.

Zdá se, že zprávy o tom, že Tampa Bay chce Januse z kontraktu vykoupit, jsou opět jen planým poplachem . Podobný přišel i před mistrovstvím světa.Mladý Prešovčan tehdy pro deník Sport řekl: “Ze zámoří přišel zájem o mé služby ze strany Tampy Bay, ale ten nakonec utichl, protože angažovali do branky před koncem uzávěrky přestupů Bena Bishopa.” Mimochodem, právě Bishop pomohl našim reprezentantům k postupu do čtvrtfinále posledních mistrovství světa, když v úvodu zápasu se Spojenými státy pustil dva levné góly.

“Náš klub samozřejmě počítá s Janus minimálně do nejbližší sezony jako s prvním brankářem. Janus prostě momentálně není na prodej, “ dodává k situaci Krajčí. Není však tajemství, že návrat do zámoří je Janusová cílem. Dosud tam však působil pouze na farmě či v juniorských soutěžích – například v dresu Norfolk Admirals a Florida Everblades.Za Tampu Bay nastoupil akorát v přípravných duelech v roce 2011. Momentálně však gólmanovi určitě víc poslouží další sezóna v pozici jednotky v KHL jako nejisté místo v NHL.