Slovan pokračuje k vítězné vlně: Belasí v prodloužení překonal bodový zisk v Záhřebu

ZÁHŘEB – Hokejisté Slovanu Bratislava zvítězili iv pondělním zápase KHL na ledě Medveščak Záhřeb 3: 2 po prodloužení. Ze tří soubojů úvodní sezóny nové sezóny získaly tři vítězství a osm bodů. “Belas” táhnou sérii čtyř triumfů v řadě a průběžně poskočily už na 4. pozici v tabulce Západní konference.

Výsledek duelu se zrodil již v první šesťminútovke úvodní třetiny, v níž padly všechny tři góly. Na druhou minutu vedl Slovan na river Vídně a druhý gól byl přidán v 5. pod slabostí Jeglič. O minutu později opravil skóre Genoway. “Belas” odolávaly domácímu tlaku až do závěrečných sekund, když přišla velká tloušťka brankáře bruste, který rozehrál přesně na hokejku Kvapila a ten poslal duel do prodloužení.V něm rozhodl o triumfu hosty Starosta.Zverenci trenéra Miloše Říhy se nejblíže představí domácím divákům ve čtvrtek 17. září o 19:30 proti SKA Petrohrad.

V třetím dějství se domácí pokoušeli vstřelit vyrovnávající gól, ale jejich soupeř odolával a nepouštěl Medveščak do čistých šancí. V 46. minutě vedení Kašpara a Nagya dokázaly zlepšit své vedení. “Belas” nerozhodli ani během další přesilovky, Záhřeb se snažil o gól, ale v útoku byl víceméně bezzubý.Za 15 minut třetí části se dostali pouze do dvou nebezpečných situaci, které Brust zvládl. “Belasi” odolal domácímu tlaku až do posledních sekund. Časomíra ukazovala 28 sekund od konce, když však přišla velká tloušťka brankáře bruste, který rozehrál přesně na hokejku Kvapila a ten poslal duel do prodloužení – 2: 2. V něm však Slovan dokázal vytěžit triumf a cenné dva body, vítězný gól zaznamenal Starosta – 2: 3.

Miloš Říha (trenér Slovanu): “Věděli jsme, že Medveščak doma nepřehrává, navíc měli dva dny volna počítali jsme s tím, že na nás vletí. Podařilo se nám aktivní obranou vstřelit dva góly, tím jsme se uklidnili a hráli svou hru. Ve druhé třetině bylo množství vyloučeni, čtvrtá pětka moc nehrála.Ve třetí třetině jsme hráli na přestávky, bylo to mnoho, bohužel v situaci 2: 1 jsme nezaznamenali. Jsme rádi za dva body a také za to, že po porážce na konci se tým otřásl a vyhrál. Máme skvělý výlet, vyhrál jsme třikrát, jsme velmi spokojeni s prací týmu, až o osm bodů. “